Satın almalar ve Genişletmeler

2013
Beijer Electronics ve Mitsubishi Electric, 30 yıllık bir ilişkiye dayanan üç yıllık bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bununla bağlantılı olarak, Mitsubishi Electric, Otomasyon alanında Beijer Electronics'in elinde bulunan % 15 azınlık hissesini geri satın almayı kabul etti.
2004 yılından bu yana distribütör ortaklığı bulunan Brezilyalı otomasyon şirketi Altus Sistemas de Automação S.A.'da% 15 azınlık hissesi satın aldı. Bu satın alma ile Beijer Electronics şunları kazanıyor: - son teknoloji ürünü güçlü kontrol sistemlerine erişim - petrol ve gaz ve enerji üretimi gibi endüstriyel sektörlerde uzmanlık - Güney Amerika'da Beijer Electronics'in satışına yönelik güçlü bir platform - küresel pazar için yeni kontrol ürünlerinin geliştirilmesini sağlama fırsatı.
Türkiye distribütörü Petek Teknoloji Ltd.'yi satın aldı. Satın alma, Beijer Electronics'in hem derin bilgiye sahip olduğu hem de geniş bir ürün ve çözüm yelpazesi sunduğu otomotiv, su ve su arıtma endüstrilerinde devam eden yatırımlarla büyüyen bir pazara erişim sağlıyor.

2012
Güney Kore ve Malezya'da ofisler ve Çin'de çeşitli bölge ofisleri açarak Asya pazarlarının konumunu güçlendirir.

2011
Aralık ayında Beijer Electronics, Hindistan'ın Pune kentinde bir ofis açtı ve organik büyümeyi desteklemek ve dünya çapındaki müşterilerin yerel desteğini güçlendirmek için coğrafi kapsamını daha da genişletti.
Hindistan'a giriş, Eylül 2011'de Brezilya'da yeni bir ofisin kurulmasının ardından geldi. Hindistan'ın Pune kentinde ve São Paulo, Brezilya'da bulunan yeni ofisler, Beijer Electronics’in bölgedeki mevcut yerel ortaklarıyla yakın bir işbirliği içinde çalışıyor ve Beijer Electronics’in kendi bünyesinde geliştirdiği ürün portföyünün tamamını ele alıyor.

2010
Ekim ayında, güçlü operatör panelleri ve mobil veri terminallerinin önde gelen Amerikalı üreticilerinden biri olan QSI Corporation satın alındı. Satın alma, daha geniş bir operatör terminali ürün yelpazesi ile birlikte satış ve destek kanallarını önemli ölçüde genişletti. Satın alma, Beijer Electronics'in büyüme stratejisinin önemli bir parçasıydı ve Kuzey Amerika'da önemli bir varlık sağladı.

Aralık ayında Beijer Electronics, Tayvanlı teknoloji ve endüstriyel veri iletişim şirketi Korenix Technology Co., Ltd.'yi satın almak için bir anlaşma imzaladı. Satın alma ile yan kuruluşlar arasındaki işbirliği yoğunlaştı ve Korenix, Westermo ile birlikte Beijer Electronics'in iş alanı IDC'yi oluşturdu. Satın alma, Beijer Electronics’in Asya'daki büyüme planının ve Endüstriyel Veri İletişimi (IDC) iş alanı için önemli bir parçasıydı.


2008
Westermo'nun dahil edilmesiyle Beijer Electronics'in operasyonlarına yeni ülkeler de eklendi: Birleşik Krallık, Fransa, Belçika, Avusturya, İsviçre ve Singapur

2007
1 Ocak'ta Beijer Electronics, Danimarka pazarında Mitsubishi Electric ürünlerinin temsilciliğini devraldı. Aynı zamanda yeni bir yan kuruluş ve Kopenhag dışında bir ofis kuruldu. Amaç, Danimarka pazarında, Grubun tescilli operatör terminalleri de dahil olmak üzere Automation'ın tüm ürün yelpazesini satmak için bir organizasyon kurmaktı.

Mart ayında Beijer Electronics, Danimarkalı otomasyon şirketi Brodersen Automation A / S'yi satın almak için bir anlaşma imzaladı. Satın alma, Beijer Electronics'e Danimarka'da değerli bir müşteri tabanı ve ayrıca tüm İskandinav ve Baltık pazarları için tamamlayıcı bir ürün portföyü kazandırdı.

Haziran ayında HMI Products, Alman HMI şirketi Lauer'i satın aldı. Satın alma, Beijer Electronics için bir başka kilometre taşı oldu. Lauer, gruba çok stratejik bir konum verdi ve önemli Alman pazarında HMI Ürünleri varlığını güçlendirdi.


Aralık ayında Beijer Electronics, İsveç’li veri iletişim şirketi Westermo Industrial Telecom AB'yi satın aldı.


2006
Nisan ayı başlarında Beijer Electronics, Şangay, Çin'de kendi ofisini açtı.

Haziran ayında Beijer Electronics, Mitsubishi’nin Danimarka ve Baltık bölgesindeki distribütörü oldu. Bu anlaşma, Otomasyon iş alanına yeni büyüme fırsatları sunarken, aynı zamanda iş ve Mitsubishi Electrics ile ilişkilerimize uzun vadeli istikrar ve güvenlik kazandırdı.


2005
Mart 2005'te Beijer Electronics, satışları ağırlıklı olarak Asya'ya odaklanan, sektörde tanınmış bir oyuncu olan Tayvanlı Hitech Electronics'i satın aldı.
Satın alma, Beijer Electronics'e, hızlı büyüyen Asya pazarında grubun tescilli operatör terminalleri için stratejik bir satış kanalları ağı getiriyor. Bu, grubun HMI ürünlerinde (İnsan Makine Arayüzü) gerçek bir küresel oyuncu haline gelmesi anlamına gelir.

2002
Ürün yelpzesi HMI Ürünleri ve Otomasyon olarak ikiye ayrıldı

Haziran ayında İsveç'teki SCADA sistemlerinin önde gelen tedarikçilerinden biri olan Autic System'i satın alarak otomasyon kapsamında ürün yelpazesini güçlendirdi.


2001
Ekim ayında Beijer Electronics, Stuttgart, Almanya'da bir yan kuruluş kurdu. Amaç, grubun Alman pazarındaki operatör sistemleri satış kanalını teknik destek ve servis yoluyla ve seçilen son müşterileri işleyerek desteklemek ve geliştirmektir.


2000
Haziran ayında Stockholm Borsası'na kote bir şirket oldu. Şirketin İsveç, Norveç, Finlandiya ve ABD'de operasyonları bulunmaktadır.