Rugged HMI for maritime requirements

Bina yönetimini otomatik hale getirin

Beijer Electronics bina otomasyonu konsepti, size birçok avantaj sunar. Açık ve ölçeklenebilir çözümümüz, iç mekan iklimini ve tüm teknik sistemlerin tüm kontrolünü sağlayıp enerji kullanımını optimize ederek bina yönetimini otomatik hale getirmenize yardımcı olur.
 


Sistemlerin Entegrasyonu

Üreticiden bağımsız olarak tüm ekipmanı ve alt sistemleri, harika fırsatlar ve daha uygun maliyetli tek bir sistemde entegre edin. Bina otomasyon konseptimiz, havalandırma ünitesini ve merkez birimi kontrol etmek için donanımla birleştirilmiş bir yazılım paketinden oluşur. Devreye alındığında, yazılımlar bir Nexto PLC'ye, G serisi dağıtılmış IO lara ve iX HMI yazılımına sahip X2 serisi HMI'lara yüklenir. Sensörler, havalandırma yük bilgileri ve sürücüler PLC'ye ya doğrudan ya da standart saha veri yolları kullanılarak G serisi dağıtılmış IO'lar aracılığıyla bağlanır.

 

Enerji Optimizasyonu

Deneyimler, tek bir konut veya toplu konutlarda enerji tüketiminin, stratejik olarak yerleştirilmiş enerji sayaçları kullanılarak optimize edilebileceğini göstermektedir. Değerler enerji sayaçlarından iletilir ve açık haberleşme protokolleri kullanılarak kontrol ve izleme sistemimizdeki veri tabanlarında saklanır. Raporlama aracımız, enerji tüketimine dair net bir genel bakış elde etmek için gerekli raporları oluşturur. Deneyimler, çözümümüzü kullanarak enerjiden yüzde 30'a kadar tasarruf edebileceğinizi göstermiştir.

 


İklimlendirme

HVAC çözümümüz, iç mekan havası ve gelen hava için tüm gereksinimleri karşılar ve tesisteki herkes için optimum bir iklim yaratır. Enerji sayaçları, dönüştürücüler aracılığıyla HVAC çözümümüze bağlanır ve enerji kullanımını optimize etmek için doğrudan kontrolde kullanılır. Bu, binadaki fanların kontrolü BFI-E3 veya BFI-H3 frekans invertörleri kullanılarak sağlanabilir.

 

Kontrol ve İzleme

Güçlü kontrol ve izleme sistemimiz, binanın tüm önemli işlevlerini kontrol etmeyi ve izlemeyi mümkün kılarak operatörler ve teknik personel için işleri basitleştirir.

 


Mühendisliği azaltmak İçin Açık Sistem ve Akıllı İşlevler

Bina otomasyon çözümlerimizi kullanarak, Havalandırma, aydınlatma, iklimlendirme kontrolünü kanıtlanmış ve açık bir kaynak olan CODESYS ve iX aracılığıyla entegre bir şekilde elde edeceksiniz. Bu şunları içerir:

• Özel fonksiyon blokları ve program kodu ile açık kaynak.
• Fonksiyon blokları, alarm işleme, oksijen kontrolü, basınç düzenleme gibi hazır fonksiyonlardan farklı segmentlere uyarlanmıştır.
• Fonksiyonlar, IO'lar, CODESYS, iX ve bulut için önceden hazırlanmıştır.

 


Bina Otomasyonu ÜrünleriFacebook Data Center minimizes energy consumption

The data center in Luleå is Facebook’s first outside of the US and with its 10,000 servers the largest server hall in Europe. In Luleå Data Center advanced technology allows the outside air to be used for cooling and an automated control system provided by Beijer Electronics monitors and optimizes energy consumption at all times.

 

Learn more


Open building solution to control Skanskas headquarter

AutomationsGruppen AB having a long experience within building automation standardizes new building automation projects on an open and modern hardware and software platform. The modular PLC Nexto and Codesys based software BCS Tools from Beijer Electronics AB, provides the performance and scalability needed.

Learn more


Smarter automation for a perfect indoor climate

More comfortable and consistent indoor climate plus a 20% energy savings. It is no accident that Pihla windows, combined with demand-driven ventilation, where a control from Beijer Electronics provides the intelligence, have become the obvious choice for building renovation projects.

 

Learn more


İrtibata Geçin!

Projeleriniz için doğru çözüm ve ürün seçimi için uzmanlarımızla görüşün.

 

Devami

Let's connect