Operator communications


Operatör Panelleri

Her ortam için güçlü, şık, akıllı HMI'lar ve açık yazılımla lider, etkileşimli, kullanıcı deneyimleri oluşturun.

Operatör Panelleri, uygulama veya ortamın ne olduğuna ya da ne kadar zorlu olduğuna bakmaksızın operatör ve makine arasında mümkün olan en iyi iletişimi oluşturmakla görevlidir. Operatör panellerimiz, her türlü PLC veya kontrolör ile haberleşmek ve datayı analiz ve optimizasyon amacıyla buluta göndermek için gerekli tüm teknik özelliklere ve sertifikalara sahiptir. Açık platform yazılımla çalışır ve gerekli tüm işlevleri içerirler.

Whether you are looking for a basic setup or have an application in extreme, rugged conditions, we have a solution for you.

 

Charlotte Grane
Product Manager
Operator Communication

 


Here are some of the places Beijer Electronics has an impact on your everyday life

Controlling an entire production facility from a single X2 HMI

JT Mekaniske, a supplier of equipment for the fish industry, uses modern CODESYS-based technology to control an entire production facility from a single X2 HMI.


Watch the video

 

 

I consider the X2 series HMIs to be reliable and stable. An operating technician works with about 60 plants, so it is important that the HMIs are user-friendly and that the information is easy to access. Our operators really appreciate working with X2 panels.

Marcus Hasselgren
Plant Manager
Simrishamn water treatment


Here are some of the places Beijer Electronics has an impact on your everyday life

Solving a sub-zero challenge

Permafrost temperatures and constant vibrations in a rugged marine environment. Optimal conditions for a rugged HMI visualizing critical operation in one of the world’s largest industrial undertakings in the Arctic.


Learn more

 

 

The HMI programming has been very straightforward, easy to learn, and we found the online support very useful. We got it up and running within 25 minutes, and there was no need for programming expertise to get started.

Simon Webb
Managing Director
Tidy Planet Limited


Muhteşem özellikler. Yeni İmkanlar.


Tüm ihtiyaçlarına özel sektörel çözümler.


 


İrtibata Geçin!

Projeleriniz için doğru çözüm ve ürün seçimi için uzmanlarımızla görüşün.

 

Devami

Let's connect